YÜNÜN SANATA DÖNÜŞÜMÜ

Kaplanlar Tekstil kalitesi yünü sanata dönüştürmek için, saf doğayı kendi renkleriyle yorumluyor. Estetiğe ve doğala olan bağlılığımızı bir kez daha vurguluyoruz, tıpkı logomuzdaki Nautilus gibi.

YÜN SANATI

YÜN SANATI

Kaplanlar Tekstil olarak sunduğumuz müşteriye özel ürün programıyla, sektörün önde gelen yerli ve yabancı dokuma, triko ve çorap üreticilerinin ihtiyaç duyduğu yüksek kaliteli Lambswool, Angora, Kaşmir, Tiftik, Alpaka, Pamuk, İpek, Viskon ve Nylon karışımlı iplikleri hızlı bir şekilde karşılıyoruz. İplik üretimimiz 3-26 Nm arasında değişmekte olup, talebe göre çok katlı üretim yapılabilmektedir.

ÜRETİMDE DOĞALLIK

Doğal üretim programız ile çevreye karşı olan sorumluluklarımızın farkındayız. Çevreyi, hayvanları, geçimini tarım ve hayvancılık ile sürdüren toplulukları korumak için gereken özeni gösteriyoruz. Hammaddelerimizi çevre standartlarına uygun üretim yapan ve hayvan refahını gözeten sertifikalı çiftliklerden tedarik ediyoruz. Tedarik aşamasındaki hassasiyetimize üretim sırasında da devam ederek; OEKO TEX, GOTS, RWS, GRS VE OCS Standartlarına uygun üretim yapıyoruz. Daha az su tüketimi ve daha yüksek CO2 tutma seviyeleri elde etmeyi hedefliyoruz. Bu politikamız doğrultusunda, tesisimizin çatısında 1.330 kWp güneş enerjisi santralini faaliyete geçirdik. Bu sayede yıllık 1.87 milyon kWh temiz ve yenilenebilir enerji üreterek 1.455 ton/yıl CO2 salınımını azaltıyor, 21.825 adet ağacı doğaya kazandırıyoruz.